,  Imieniny:»

»


Aktualno¶ci Konkursy Imprezy Przeczytaj >>> Polecane
ksi±żki
Przyjazne
linki
Fałszywy ksi±żę


Jennifer A. Nielsen
Cykl: Trylogia władzy(tom 1) W pewnej dalekiej krainie zanosi się na wojnę domow±. Aby zjednoczyć podzielone królestwo, arystokrata Conner postanawia osadzić na tronie mistyfikatora, udaj±cego zaginionego przed laty księcia. Zmusza do zabiegania o tę rolę czterech chłopców – do niedawna mieszkańców sierocińca. Jeden z nich, sprytny czternastoletni Sage, nie wierzy w uczciwe intencje Connera, ale dobrze wie, że zostanie fałszywym księciem to jego jedyna szansa na przeżycie. Konkurenci również się nie poddaj±. Okazuje się jednak, że Sage zdobywa innych sprzymierzeńców. Kolejne dni rywalizacji odsłaniaj± coraz to nowe oszustwa i tajemnice, aż w końcu na jaw wychodzi prawda, która okaże się bardziej niebezpieczna niż wszystkie kłamstwa razem wzięte. Kto wykaże się męstwem i wygra, a komu pisana jest porażka? Fałszywy ksi±żę to opowie¶ć o odwadze i odpowiedzialno¶ci, strachu i zdradzie. Ksi±żka weszła na listy bestsellerów roku 2012 opublikowane przez Amazon.pl i „Publishers Weekly”.

Tajemnica Abigél


Magda Szabó
Tajemnica Abigél to pasjonuj±ca opowie¶ć o przyjaĽni i dorastaniu, która przyniosła autorce zasłużon± międzynarodow± sławę. Doczekała się także kultowej serialowej adaptacji, bardzo popularnej również w¶ród polskich widzów. Nastoletnia Gina pomimo trwaj±cej wojny korzysta z uroków życia: uczy się, spędza czas z przyjaciółkami, flirtuje. Wszystko zmienia się, gdy jej ojciec - wysoko postawiony wojskowy - bez słowa wyja¶nienia wysyła córkę na odcięt± od ¶wiata, surow± kalwińsk± pensję. Pocz±tkowo zbuntowana - przeciw ojcu, przeciw nowym koleżankom, z którymi nie potrafi się porozumieć, przeciwko wojennej rzeczywisto¶ci, która zabiera jej beztrosk± młodo¶ć - Gina musi błyskawicznie dorosn±ć, gdy poznaje sekret swojego uwięzienia. Na szczę¶cie nie jest sama: czuwa nad ni± tajemniczy przyjaciel, podpisuj±cy się imieniem Abigél...

Historia prawdziwa kapitana Haka


Pierdomenico Baccalario
28 kwietnia 1829 roku w Windsorze rodzi się dziecko, które może odmienić losy Anglii. To nie¶lubny syn króla Jerzego IV i z tego powodu niemowlę i jego matka musz± natychmiast opu¶cić dwór. James Fry wchodzi na pokład statku, gdy ma zaledwie trzyna¶cie lat i od tego momentu rozpoczyna życie pirata - wkrótce stanie się najbardziej poszukiwanym człowiekiem imperium brytyjskiego. Ten wyjęty spod prawa wygnaniec ma przy sobie stary zegarek - klucz do swojej przeszło¶ci. Do historii przejdzie jako Młody Lord, Bosy, Ksi±żę Mórz. Nikt jednak nie wie, że jest prawdziwym kapitanem Hakiem.